← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Topluluk Gündemi

Model Birleşmiş Milletler (MUN) Topluluğu
Model Birleşmiş Milletler (MUN) Topluluğu
Committees of ETUMUN'17 Committees of ETUMUN'17 Committees of ETUMUN'17 Committees of ETUMUN'17

Committees of ETUMUN'17

Dear prospective participants,

The first of 6 committees of ETUMUN that you will bring order to is War Cabinet of North Korea; War Cabinet of North Korea, is a war focused committee run by generals and officers. Kim Jong Un will lead his soldiers in battle to cleanse the South from imperialism and unite under one true Korea

The second of 6 committees of ETUMUN that you will bring order to is Historical Committee; Vietnam war
Vietnam War, truly a gruesome and nightmarish operation between the divided lands of Vietnam. Blood is spilled as the situation drags powerful countries into opposition.

The third one is; GA-3 SOCHUM
Join us in Social, Humanitarian & Cultural Committee as we combat modern day slavery and rise against the ever growing problem of media censorship and journalistic freedom.

The fourth one is; GA-1 DISEC
Disarmament and Security Committee will be focusing on nuclear armory in the dangerous Middle East region as well as disarming international trade routes.

The fifth one is; United Nations Security Council
Security Council’s targets this year are the Civil War in the Central Africa region and the heinous crime against humanity; chemical attacks in Syria region.

Lastly; NATO
North Atlantic Treaty Organization will be taking a closer look at the tension between Russia and the Organization caused by Syrian conflicts while trying to sustain peace and stability in Kosova.

Apply now from etumun.org and do not miss the chance! 2-5 November #etumun17

Devamını oku
Dreamstalk Hayal Klübü
Dreamstalk Hayal Klübü
TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

LevelUp etkinliği sırasında standımıza uğrayıp hayal bulutuna lavanta bahçelerini görmek istediğini yazan Ayşe Nur’un hayali gerçek oldu.
Lavanta bahçelerini görme hayali olan Ayşe Nur ile birlikte Pazar günü Isparta Keçiborlu Kuyucak Köyüne gittik.
Etkinliğimizde anları ölümsüzleştiren fotoğrafçılık kulübünden arkadaşımız Şule Demir'e teşekkür ederiz.

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz! 15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz!

15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz!

15 Temmuz tarihli, şehitleri anma adına düzenlenen Ankara İl Birinciliği Turnuvası'nda topluluğumuzdan 5 sporcu mücadele etti. Epe branşında gerçekleşen yarışmanın sonuçları ise bizler için cesaret verici oldu. Topluluk başkanı Burak Us, Türkiye klasmanının 3. ve Azerbaycan milli sporcusu Kenan Aliyev ile final oynadı ve heyecan verici maç 15-11 Aliyev galibiyeti ile sonuçlandı. Teknik aksaklıklar neticesinde final maçını kaydedememiş olsak da önceki eleme maçlarından bir kısmına şuradan ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/DbYFaCsI4hI
Burak'ın mutluluğunu paylaşıyor ve kutluyoruz.
Öte yandan hiçbir başarı bireysel değildir. Bizler, ilgisi olan hepinizi aramızda görmek ve gelecekteki tüm başarılarımızı birlikte edinmek istiyoruz.

Devamını oku
Bisiklet Topluluğu
Bisiklet Topluluğu
Yurttaki Bisikletleri Kayıt Altına Alınması
DUYURU / HABER

Yurttaki Bisikletleri Kayıt Altına Alınması

Yurttaki sahipsiz bisikletleri tespit etmemiz gerekiyor. Eğer yurtta bir bisikletiniz varsa bu bisikletinizi yurt müdüriyetine kayıt ettirmeniz gerekiyor. Kaydedilmeyen bisikletler, bisiklet topluluğuna verilecek ve bu bisikletlere gereken bakımı yaptıktan sonra yapacağımız turlarda siz değerli arkadaşlarımızın kullanımına sunacağız.

Devamını oku
Dil ve Kültür Topluluğu
Dil ve Kültür Topluluğu
Türk Mitolojisi ve Eski Türk Dini
DUYURU / HABER

Türk Mitolojisi ve Eski Türk Dini

13 Temmuz Perşembe günü saat 14.30'da 2. Kat toplantı salonunda Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi olan Prof. Dr. İbrahim Dilek hocamızı konuk ettik. Kendisi bizlere mitoloji kavramını, Türk Dünyasında bu kavramın nasıl algılandığını ve Türklerin Şamanizm algısı konusunda konferans verdi. Hocamıza ve katılan herkese teşekkür ediyoruz.

Devamını oku
Hayvanseverler Topluluğu
Hayvanseverler Topluluğu
Birbirinden güzel tasmalarımız hazır! Birbirinden güzel tasmalarımız hazır! Birbirinden güzel tasmalarımız hazır!
DUYURU / HABER

Birbirinden güzel tasmalarımız hazır!

Tanıtım günleri de gelmişken, kampüsümüzde ve yurdumuzda bizlerle birlikte yaşamakta olan 11 köpeğimizin + 1 kedimizin bakımlarının, beslemelerinin düzenli olarak yapıldığı ve sevgilerinin de düzenli olarak verildiğini göstermek, onların sahipsiz olmadığını belirtmek amaçlı her birine bir adet tasma aldık. Tasmalara baktığınızda patili dostlarımızın kendi adlarını + TOBB ETÜ yazısını görebilirsiniz. Bu konuda bizlere yardımcı olan okul yönetimine çok teşekkür ederiz!

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
TOBB ETÜ Türk Halk Dansları Topluluğu ile Çalışmaları Hakkında Konuştuk
DUYURU / HABER

TOBB ETÜ Türk Halk Dansları Topluluğu ile Çalışmaları Hakkında Konuştuk

Gazete ETÜ, TOBB ETÜ'nün köklü topluluklarından biri olan Türk Halk Dansları Topluluğuyla keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Siz de toplulukla ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını aşağıda topluluk başkanı Sude ile olan röportajımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar...

https://www.etu.edu.tr/tr/gazete/haber/tobb-etu-turk-halk-danslari-toplulugu-ile-calismalari-hakkinda-konustuk

Haber: İpek Aksel

Devamını oku