← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Topluluk Gündemi

Sinema ve Tiyatro Topluluğu
Sinema ve Tiyatro Topluluğu
ODTÜ 2017 THBT Bahar Şenliği oyun sonrası fuaye alanı... ODTÜ 2017 THBT Bahar Şenliği oyun sonrası fuaye alanı... ODTÜ 2017 THBT Bahar Şenliği oyun sonrası fuaye alanı...

ODTÜ 2017 THBT Bahar Şenliği oyun sonrası fuaye alanı...

2 yıldır iletişim içerisinde bulunduğumuz ODTÜ THBT ekibi ve izleyicilerimizle, oyun sonrasında fuaye alanında buluştuk. Sıcak bir sohbet ortamının bulunduğu ortamda oyun ve ekip hakkında yöneltilen soruları cevapladık. THBT ekibinin yapıcı eleştileri çalıştığımız tiyatro dilinin çok iyi gelişmeler kaydetmesini sağladı. Onlara bir kez daha bizi misafir ettikleri için çok teşekkür ederiz...

Devamını oku
Sinema ve Tiyatro Topluluğu
Sinema ve Tiyatro Topluluğu
Tiyatro Topluluğu Bahar Dönemi yerinde durmadı oyununu sergiledi! Tiyatro Topluluğu Bahar Dönemi yerinde durmadı oyununu sergiledi! Tiyatro Topluluğu Bahar Dönemi yerinde durmadı oyununu sergiledi! Tiyatro Topluluğu Bahar Dönemi yerinde durmadı oyununu sergiledi!
DUYURU / HABER

Tiyatro Topluluğu Bahar Dönemi yerinde durmadı oyununu sergiledi!

2 farklı tarihte oynadığımız "Azizname" adlı oyunumuz ile büyük beğeni aldık. Oyunu izleyen bütün seyircilerimizden çok olumlu ve yapıcı eleştirileriyle bizi çok mutlu ettiler. Bütün sene emek verdiğimiz kimi zaman yorulduğumuz ama çoğu zaman eğlendiğimiz ekibimizle, müziğini ve danslarını kendi emeğimizle yaptığımız oyunumuzla sizlerin karşısına çıkmaktan çok büyük onur duyduk. İzleyen herkese çok teşekkür ederiz...

Devamını oku
TOBB ETÜ Tıp Öğrencileri Birliği
TOBB ETÜ Tıp Öğrencileri Birliği
İlgili Topluluklara Konferans Daveti: Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF)

İlgili Topluluklara Konferans Daveti: Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF)

Sınır Tanımayan Doktorlar (Médecins Sans Frontières - MSF); silahlı çatışma, salgın hastalık ve doğal afet durumlarından etkilenen veya sağlık hizmetlerinden mahrum bırakılan insanlara acil yardım hizmeti veren uluslararası bağımsız tıbbi insani yardım kuruluşudur.

Dil, din, ırk, cinsiyet ve siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin yalnızca ihtiyaca dayalı olarak sağlık hizmeti sunar. Bağımsızlık, objektiflik ve tarafsızlık ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren MSF; tıp ahlakı ve uluslararası insani hukuk ilkelerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Dünya Çapında Sınır Tanımayan Doktorlar Hareketi:

Günümüzde katılımcı yönetim sistemiyle çalışmalarını sürdüren Sınır Tanımayan Doktorlar, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 1971 yılında Fransa’nın başkenti Paris'te kurulmuştur. Merkezi Cenevre'de bulunan MSF, bugün 24 farklı ülkedeki şubelerin bir araya gelerek “Uluslararası MSF Hareketi” adı altında buluştuğu küresel bir harekettir. MSF; çoğu yerel personelden oluşan 35.000'den fazla sağlık çalışanı, lojistik ve yönetim kadrosuyla 70'e yakın ülkede farklı projeler yürütmektedir.

Bu sefer aşılacak sınırda, gelecek meslektaşlarımızı da - tıp doktoru, lojistik, ruh sağlığı uzmanı, biyomedikal mühendisi, hukukçu, proje koordinatörü, finans koordinatörü, insan kaynakları koordinatörü - konferansımızda görmekten TOBB ETÜ Tıp Öğrencileri Birliği olarak gurur duyarız.

Tarih ve saat: 19 Nisan - 14:45
Mekan: Kırmızı ve Mavi Amfi

Devamını oku
TOBB ETÜ Optics & Physics Society
TOBB ETÜ Optics & Physics Society
Optik ve Fotonik Günü
ETKİNLİK

Optik ve Fotonik Günü

Merhaba Arkadaşlar,
Optic and Science of America öğrenci kulübü olarak 7 Nisan 2017 Cuma, TOBB ETÜ Konferans Merkezi’nde düzenleyeceğimiz TOBB ETÜ OPTİK VE FOTONİK GÜNÜ adlı panele hepiniz davetlisiniz.
Panel, ülkemizin optik ve fotonik alanında tanınmış akademisyenlerini ağırlamaktadır. Dünyada ve özellikle ülkemizde önemi giderek artan optik ve fotonik konusuna farklı perspektiflerden bakılması, fikirlerin paylaşılması, güncel çalışmalar değerlendirilmesi ve optik-fotoniğin sanayideki çalışma alanlarının siz değerli arkadaşlarımıza aktarılması panelin hedefleri arasındadır.
Panelle ilgili ayrıntılı bilgi aşağıdadır.
Panelde görüşmek üzere...
Program
13:45-14:00 Açılış
Prof.Dr. Hamza Kurt, TOBB ETÜ
14:00-14:25
Doç. Dr. Hakan Altan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Başlık: Terahertz Fotonik Uygulamaları için Yenilikçi Aygıtlar
14:25-14:50
Yrd. Doç. Dr. Aykutlu Dâna
Başlık: Plasmonik Sensörler
14:50-15:15
Yrd. Doç. Dr. Serap Aksu, Bilkent Üniversitesi
Başlık: Biyofotonik
15:15-15:30 Çay-kahve arası
15:30-15:55
Prof. Dr. Barış Akaoğlu, Ankara Üniversitesi
Başlık: Metamalzemeler
15:55-16:20
Doç. Dr. Hasan Koçer, Kara Harp Okulu
Başlık: İnce Meta Yapılar ile Elektromanyetik Işıma Kontrolü:
Görünür, Kızılötesi ve RF Bant Uygulamaları
16:20-16:45
Yrd.Doç.Dr.Kamil Boratay Alıcı, Tübitak Uzay
Başlık: Görüntü Zinciri Simülasyonuna Giriş
16:45-17:00 Çay-kahve arası
17:00-17:25
Yrd. Doç. Dr. Selçuk Yerci
Başlık: Solar Hücrelerde Işığın Manipülasyonu
17:25-17:50
Yrd. Doç. Dr. Gökhan Bakan,
Atılım Üniversitesi
Başlık: Faz Değişimli İnce Filmler
17:50-18:00 Kapanış

Devamını Oku
  • ETKİNLİK TARİHİ 07 Nisan 2017
  • ETKİNLİK SAATİ 13:30 - 18:00
  • YER Sosyal Tesisler
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimle hala tanışmayanlarımız var. Bizde topluluk olarak eskrimi geniş kitlelere yaymaya çalışanlardan olmaya gayret ediyoruz. Nitekim bu süreç hızlı olmadığı gibi aynı oranda Türk eskriminin Dünya'daki başarısını da etkiliyor.

94 yıllık tarihimizde sahip olamadığımız 2 ünvan vardı; Avrupa ve Dünya şampiyonlukları. Ta ki İbrahim Ahmed Acar 1 ay içerisinde her iki ünvanında sahibi olana kadar.Acar geçtiğimiz ay Avrupa şampiyonasını, bu günlerde de ise Bulgaristan'da düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonasını altın madalyayla tamamladı.
Koca yürekli eskrimcimizin aldığı bu başarı Türk eskrim camiasına ve neslimize mutlak bir örnek olacağından eminiz. Bizlere mümkünün sınırlarını hatırlattığı için kendisine ETÜ Eskrim ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Üniversitemizde ise antrenmanlarımız final takvimi gölgesinde kalsa da devam ediyor. 1 Mayıs'ta Konya'da gerçekleşecek olan Üniversiteler arası turnuva katılımcısı olacak arkadaşlarımız tatilde de son sürat antrenmanlara devam edecekler. Eskrimle kalın...

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu

AYDIN-KUŞADASI KROS YARIŞLARI

Bu sene Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yapılan Üniversiteler Arası Kros Yarışına ( 10 000 metre) TOBB ETÜ ATLETİZM TOPLULUĞU takımı 3 sporcusuyla katılmış ve başarılı bir şekilde yarışmışlardır. Bu yarışın Atletizm Topluluğunun katıldığı ilk resmi müsabaka olması nedeniyle önemi büyüktür.

Sporcuların dereceleri şu şekildedir ;

Tunahan TAYAR 41 dk 53 sn
Yusuf Ziya Doymaz 44 dk 45 sn
Abdurrahman YILMAZ 48 dk 28 sn

Devamını oku