← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Atletizm Topluluğu

Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu
Yarışma Günü!! Yarışma Günü!!

Yarışma Günü!!

Su Elçilerinin düzenlediği Ankara Üniversitesi'nin Tandoğan kampüsünde yapılan oryantiring yarışına ekipçe katıldık ve İsveç milli takımıyla beraberdik. Organizasyonun bu denli kötü olmasına karşın arkadaşlarımızla beraber çok eğlenceli ve bir o kadar da hızlı bir yarışma içindeydik. Katılan herkesin ayağına sağlık bir daha olacak yarışmalarda herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız :))

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu
ÜNİVERSİTELER ARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARI ÜNİVERSİTELER ARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARI ÜNİVERSİTELER ARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARI ÜNİVERSİTELER ARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARI
DUYURU / HABER

ÜNİVERSİTELER ARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARI

Bu sene Konya Selçuk Üniversitesinde yapilan, yaklaşik 400 kişinin yariştiği Oryantiring yarişlari başariyla tamamlandi. Bu sene ilk defa bu branşta yarişa katilan TOBB ETÜ ATLETİZM TOPLULUĞU süpriz sonuçlarla köklü üniversite takimlarini geride birakarak, büyük bir başariya imza atmiştir.
Takimdaki sporcular şu şekildedir.

YUSUF ZİYA DOYMAZ
MELİKŞAH ÇAKIR
İLKER POLAT
ABDURRAHMAN YILMAZ

AYŞE KAHRAMAN

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu

AYDIN-KUŞADASI KROS YARIŞLARI

Bu sene Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yapılan Üniversiteler Arası Kros Yarışına ( 10 000 metre) TOBB ETÜ ATLETİZM TOPLULUĞU takımı 3 sporcusuyla katılmış ve başarılı bir şekilde yarışmışlardır. Bu yarışın Atletizm Topluluğunun katıldığı ilk resmi müsabaka olması nedeniyle önemi büyüktür.

Sporcuların dereceleri şu şekildedir ;

Tunahan TAYAR 41 dk 53 sn
Yusuf Ziya Doymaz 44 dk 45 sn
Abdurrahman YILMAZ 48 dk 28 sn

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu
Yürü-Koş Ekibinden Koşu Ekibine Geçişlerimiz Artıyor

Yürü-Koş Ekibinden Koşu Ekibine Geçişlerimiz Artıyor

Bugün koşu saatimizi erkene çektik. Saat 6.45'te başladık koşuya. Yusuf, İlker ve Furkan 6.00 pace ile 45 dakikada 7.5 km koştuk. Yurda gidiş-dönüşle 9 km oldu. Furkan ve Merve, Burak ve Nehir'i de kendi koşu ekibine dahil ederek onların da koşu ekibine geçmelerine katkıda bulundular. Onlar da bugün 45 dakikada 5 km koştular. Yurda gidiş-dönüşle 6.5 km koşmuş oldular. Koşu ekibine geçen Nehir ve Burak'ı da tebrik ediyoruz.

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu
Yürü-Koş'tan Koşmaya

Yürü-Koş'tan Koşmaya

TOBB ETU Atletizm bugünü de boş geçmedi. Normalde programda koşu olmamasına rağmen Merve ve Furkan haftasonu dinlemeden sabahın 7'sinde koştular. Evet yürü-koş demedim. Çünkü bugün 25 dk koş, 5 dk yürü; 25 dk koş, 5 dk yürü yaparak yürü-koş'un bir üst seviyesine çıkmış olduklarını gösterdiler. Önemli olanın önce çalışmak sonra da vizyon olduğunu gösterdiler. Merve ilk geldiği günden beri kapasitesinin sinyallerini verirken, Furkan da belki hiç antrenman kaçırmayan tek kişi olarak antrenmanda devamlılığın ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldu.

Devamını oku
Atletizm Topluluğu
Atletizm Topluluğu
-12 Derecede Koşu

-12 Derecede Koşu

Bu dönemin en soğuk döneminde, -12 derecede, sabahın 7'sinde 10 kişi koştuk! Yusuf, Furkan Dinç, Onur Yıldız, Ahmet Selim Ata, Erencan Bal koşu ekibinde; Furkan Tastan, Merve Erdem, Ayşe Kahraman, Burak Uyar, Kerem yürü koş ekibindeydi. Koşu ekibi olarak 8 km'yi 5.45 pace ile 46 dakikada koştuk. Koşu ekibimizin hızını arttırmaya yönelik güzel bir koşu oldu. Yürü koş ekibinin süresini de Furkan Taştan'a emanet ettik bugün. Verdiği bilgilere göre yürü koşu ekibi istatistikleri:
6 dk koşu (yurttan parkura)
Isınma
10 dk koşu 3 dk yürüyüş
10 dk koşu 4 dk yürüyüş
10 dk koşu
Soğuma
5 dk koşu (yurda dönüş)
Toplam:
41 dk koşu, 7 dk yürüyüş
Toplam mesafe:5.30-6 km
Ayrıca Kerem Güngör ve Onur bugün ilk defa koştular bizimle. Bu soğuğa rağmen bize katıldıkları için ayrıca teşekkür etmek lazım.

Devamını oku