İşte Dev Kardeşlik Sofrası: Teşekkürler TOBB ETÜ

Vefa ve Kardeşlik Sofrası, her görüşten TOBB ETÜ'lüyü iyilik, yardım ve vefa çatısı altında topladı. Yemek için ödenen ücretlerin tamamının şehit çocuklarına, muhacir ve lösemili çocuklara hediye almak, ihtiyaç sahiplerine gıda temin etmek için kullanılacağı etkinlik çok geniş katılımla gerçekleşti.

Bu rengarenk sofraya Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin, TOBB ETÜ Genel Sekreteri Gökhan Göksu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Oğuz Ergin ve akademisyenlerimiz de katıldılar. Üniversitemiz bünyesindeki diğer öğrenci toplulukları da yönetim kurullarıyla birlikte davetimize icabet ederek bu kardeşlik halkasına ortak oldular.

Etkinlikte topluluğumuz adına söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Hanifi Can Türkoğlu, projenin bir sosyal yardım projesinden çok milli sorumluluk projesi olarak icra edildiğini ifade etti. İyi insan olmak noktasında yanılgıya düşünüldüğünü vurgulayarak "Bir yetimi sevindirmek, atalarımıza saygı duymak, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, kardeş olmak, vefa ve minnet duymak, yardım etmek iyilik değildir. Bunlar insan olanın, kendini insan sayanın yapması gerekenlerdir. Hâlbuki biz bunların adını iyilik koymuşuz.

İyi insan, kendisine verilen imkânları sonuna kadar iyilik için sarf edebilen insandır. Bütün imkanlarını, cömertliğini, cesurluğunu ortaya koyabilen insandır. Halbuki, 740 milyon insanın aç olduğu, günde 16 bin insanın açlıktan öldüğü bir dünyada iyilik için kullandığımız imkanları sorgulamamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Etkinlikte bir iftar anısını paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin, başarılı bir şekilde projenin tamamlanmasını temenni etti.

Program Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği Dinletisi ile devam etti. Program sonunda toplamda 8760 TL tarafımıza emanet edildi.

@user