← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Aydınlık Türkiye İdealistleri

Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"
DUYURU / HABER

Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"

Aydınlık Türkiye İdealistleri artık geleneksel hale gelen iftarlarının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. Toplanan paranın tamamının yardıma muhtaç mültecilere, lösemiyle mücadele eden çocuklara ve şehit yakınlarına hediyelik ve yardım için kullanıldığı program yoğun katılımla gerçekleşti. TOBB ETÜ'de birçok topluluğun katılımıyla kurulan rengarenk sofraya "Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği Konseri" de eşlik etti.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"
DUYURU / HABER

Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"

Bu Perşembe (8 Haziran) "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" temasıyla Sosyal Tesisler&Orta Bahçe'de geleneksel iftar programımızı düzenliyoruz.

Bu sofranın paydaşları tarafından yemeğe ödenecek ücretin (20 TL) tamamı şehitlerimizin çocuklarına, muhacir ve lösemili çocuklarımıza bayramlık alınması; ihtiyaç sahiplerine de erzak yardımında bulunulması için tasarruf edilecektir.

İftar öncesi ve sonrasında Türk halk ve tasavvuf müziği dinletisi olacaktır. Menü içeriğini afişimizde görebilirsiniz.

Geçen sene "Hem İftara Gelin Hem Çocukları Sevindirin" temasıyla 200'ü aşkın arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz iftarımızda toplanan 2590 TL'yi çocuklarımız ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kullanmıştık.

Çarşamba akşamına kadar rezervasyon yaptırmayı unutmayın:

Beyza: (507) 961 61 61
Efecan: (545) 578 88 53

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi
DUYURU / HABER

Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi

Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü münasebetiyle Anadolu Ajansı (AA) işbirliğiyle hazırladığımız fotoğraf sergimizi cam merdivenlerin bulunduğu alanda bugünden itibaren dört gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. 1915'e ait daha önce görmediğiniz yüksek kalitedeki çok özel fotoğraflardan oluşan sergimizi, o günleri daha iyi idrak etmenize katkı sağlayacağını umuyoruz.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
"Birlikte Okumalar" Devam Ediyor! "Birlikte Okumalar" Devam Ediyor!
DUYURU / HABER

"Birlikte Okumalar" Devam Ediyor!

"Güç o şeyin içinden gelmeli" şartını koyarak başlamıştı işe buhar makinesinin mucidi Thomas Savery. Ve ne zaman ki gücünü kendi içerisinde kazanan o makineyi icat etti, sanayii devrimini de başlatmış oldu.

Bize göre güç, bilgidir: kulaktan dolma değil, emek ve tecrübeyle sahip olunan bilgi. Bu nitelikteki bilginin kapısı kitaptır, okumaktır: çok okumak, çok yönlü okumak.

Bu bakış açısıyla devam ettiğimiz "Birlikte Okumalar" etkinliğinde bu ay:

Ben, Öteki ve Ötesi - İbrahim Kalın

Kitabını okuyacağız ve birlikte değerlendireceğiz.


Etkinliğimize kayıt için bu formu doldurabilirsiniz : https://goo.gl/PctPcA pic.twitter.com/0gLwfVzRJv

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri
DUYURU / HABER

Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri

Kürsü Buluşmaları devam ediyor!
24 Şubatta,
Saat 15:30'da,
Konferans Merkezi'nde gerçekleşecek etkinlikte "Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri ele alınacaktır.

“Kürsü Buluşmaları” etkinliği, haftanın bir günü, bu etkinliğe devam eden katılımcılardan, sunum için gönüllü olan kişiler arasından kura ile belirlenen bir kişinin tercih ettiği güncel, sosyal, kültürel sanatsal bir konuyu seçip bu konuda hazırlanarak, katılımcılara kürsüden konuşma yapmasını kapsayan etkinliktir.

Kürsüdeki için topluluk önünde konuşma becerisi, zamanı verimli kullanabilme yetisi ve üslup kazandıran; dinleyiciler için de hem akademik olarak güncel konularda bilgi sahibi olmayı, topluluk içerisinde soru sorma ve yorum yapabilme becerilerini ve genel kültürünü artıran; farklı görüş ve bakış açılarına sahip kişileri buluşturan bu etkinlik, katılımcılara “kürsü tecrübesi” vadediyor.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti
DUYURU / HABER

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti

Beşiktaş'taki hain terör saldırısı sonrasında Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne taziye ve moral ziyaretinde bulunduk. Huzurumuzun teminatı polislerimizle kucaklaştık, acıyı paylaştık. Misafirperverlikle bizi karşılayan polislerimizden sizlere selam getirdik.

Elim saldırı neticesinde şehit düşen yiğitleri rahmetle anıyoruz. Milletimizin başı sağolsun.

Devamını oku