← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

ETÜ Bilgisayar Topluluğu

ETÜ Bilgisayar Topluluğu
ETÜ Bilgisayar Topluluğu
Bilgisayar Topluluğu ve IEEE, EESTEC LC ANKARA Smart C.A.R.S Etkinliğinde Beraber Yer Aldı(Devam) Bilgisayar Topluluğu ve IEEE, EESTEC LC ANKARA Smart C.A.R.S Etkinliğinde Beraber Yer Aldı(Devam) Bilgisayar Topluluğu ve IEEE, EESTEC LC ANKARA Smart C.A.R.S Etkinliğinde Beraber Yer Aldı(Devam)

Bilgisayar Topluluğu ve IEEE, EESTEC LC ANKARA Smart C.A.R.S Etkinliğinde Beraber Yer Aldı(Devam)

Yurtdışından Sırbistan, Arnavutluk, Macaristan, Almanya, Yunanistan, Hırvatistan, Romanya, Bosna-Hersek ve yurtiçinden katılan toplam 12 katılımcı ile EESTEC LC ANKARA Smart C.A.R.S etkinliği bugün sona erdi. Etkinlik kapsamında çizgi izleyen, sıcaklık ve uzaklık algılayan sensörler yardımıyla prototip bir araç tasarlandı. Aracın, üstündeki mikroişlemci yardımıyla yönetilebilmesi için katılımcılara temel programlama ve Arduino dersleri verildi. Ayrıca sonradan eklenen GPS ve yakıt tüketimi modülü ile de akıllı bir arabanın gerekli anlarda nasıl davranması gerektiği ve bu gereksinimlerin nasıl karşılanacağı tartışıldı. Şu an yapılan aracın sadece bir prototip olduğuna dikkat çeken katılımcılar, ilerleyen teknolojilerde çizgi izleyen sensörlerin yerini yoğun bir görüntü işlemenin alacağını öngördüklerini aktardılar.

Devamını oku
ETÜ Bilgisayar Topluluğu
ETÜ Bilgisayar Topluluğu
Java Programlama Kursu
DUYURU / HABER

Java Programlama Kursu

Haftada iki gün ikişer saatten yapılacak olan dersleri Baturay Onural arkadaşımız verecek. Bu haftaya(16-20 Ocak 2017) özgü olarak her iki günde de aynı şeyler anlatılacak. Java Programlama kursu her pazartesi 16:30 - 18:20 ve her perşembe 16:30 - 18:20 saatleri arasında yapılacaktır. İletişim için: eonural@etu.edu.tr

Devamını oku
ETÜ Bilgisayar Topluluğu
ETÜ Bilgisayar Topluluğu
Hour Of Code etkinliğini Göktürk İlköğretim Okulu 4. sınıflar ile gerçekleştirdik. Hour Of Code etkinliğini Göktürk İlköğretim Okulu 4. sınıflar ile gerçekleştirdik.

Hour Of Code etkinliğini Göktürk İlköğretim Okulu 4. sınıflar ile gerçekleştirdik.

Hour of Code Nedir?

Kodlama Saati 180'den fazla ülkede gerçekleşen 10 milyonlarca öğrenciye ulaşmış küresel bir harekettir. Code.org tarafından organize edilen, halka açık, kar amacı gütmeyen, bilgisayar biliminin hayatımızdaki katkısını daha fazla okulda öğretilmesini sağlayarak arttırmaya adanmış ve öğrencilerin de katılımını arttırmayı amaçlayan bir organizasyondur.

Devamını oku